# גאמי סמייל

חיוך יפה והרמוני הוא כזה שחושף את השיניים הקדמיות העליונות ומעט מהחניכיים מעל. גאמי סמייל הוא מצב בו רואים "יותר מדי חניכיים" בזמן החיוך. אחד המרכיבים החשובים ביותר של אידאל היופי ושל "הרושם הראשוני" הוא החיוך, וכאשר זה נפגע, יש לזה השפעה ישירה על הביטחון העצמי, הדימוי העצמי, והרצון לחייך.

הגורם הראשון לגאמי סמייל הוא תנועתיות מוגברת של שרירי ההבעה שמרימים את השפה העליונה למעלה בזמן חיוך. במצבים האלה הטיפול הוא פשוט – הזרקת בוטוקס (בוטולינום טוקסין) בנקודה אחת בכל צד מעל השפה העליונה בכדי להחליש את תנועת השרירים הללו, והתוצאה מתקבלת תוך שבוע ימים. כמו בכל הטיפולים מבוססי-בוטוקס, ההשפעה נמשכת לרוב 3-4 חודשים.

הגורם השני לגאמי סמייל הוא מימד אנכי מוגבר של הלסת העליונה או עמדה קדמית מדי של הלסת העליונה. במצבים האלה טיפול הבחירה הוא ניתוח אורתוגנטי במטרה לתקן את מנח הלסת העליונה ולהזיזה לעמדה יותר אסתטית. גם במקרים אלה ניתן להזריק בוטוקס להפחתת מידת חשיפת החניכיים בחיוך. הרציונל הוא הסוואת ההפרעה מבלי לטפל בגורם להפרעה. זה מומלץ בעיקר לאנשים שלא יכולים או אינם מעוניינים לעבור ניתוח אורתוגנטי לתיקון עמדת הלסת העליונה.

הגורם השלישי לגאמי סמייל הוא אורך קצר של השפה העליונה. במקרה זה טיפול הבחירה הוא הזרקת בוטולינום מפני שאין ניתוח פשוט ופרדיקטבילי (בעל תוצאות צפויות) להארכת השפה העליונה, ולכן מעדיפים טיפול בוטוקס.

before image
לפני
after image
אחרי
בחורה בת 28 שסבלה מגאמי סמייל (חשיפת יתר של חניכיים בעת חיוך) עברה טיפול ע"י הזרקת בוטולינום טוקסין (בוטוקס) לנקודת המפגש של שלושת שרירי ההבעה האמונים על הרמת השפה העליונה מצד ימין ומצד שמאל, והתוצאה חיוך אסתטי והרמוני המשתלב יפה עם החניכיים והשיניים שלה.

סיבות נוספות לגאמי סמייל יכולות להיות דלקת חניכיים מתקדמת, אורך שיניים קצר, או מנח שיניים לקוי. במקרים האלה הטיפול יהיה טיפול אורתודנטי (יישור שיניים) או ניתוח פריודונטלי (ניתוח חניכיים).


# פרסומים מאת ד"ר וסים עבוד בנושא גאמי סמייל:

Last Updated: 4/10/2021, 9:26:55 AM
להתייעצות עם ד"ר וסים עבוד
השאירו פרטים