# נעילת מפרק הלסת

מפרק הלסת הוא המקום בו עצם הלסת התחתונה נפגשת עם עצם בסיס הגולגולת. במשטח המפגש בין שתי העצמות יש דיסק סחוסי אשר עוזר להוריד את החיכוך בין העצמות וגורם לתנועת המפרק להיות חלקה וקלה. במצב תקין הדיסק הסחוסי מוחזק ע"י רצועות במיקומו הנכון. אם מכל סיבה שהיא הדיסק הסחוסי זז ממקומו "ונתקע" בעמדה קדמית, הוא עלול להפריע לגלישה של עצם הלסת התחתונה על גבי בסיס הגולגולת, דבר הגורם להופעת הגבלה בפתיחת הפה, תופעה הנקראת נעילה של מפרק הלסת.

נעילת פרק הלסת יכולה להופיע באופן אקוטי, או יכולים לקדום לה קליקים במפרקי הלסת או נעילות זמניות לשניות או דקות אשר משתחררות ספונטנית. רק חצי מהמטופלים יתלוננו על כאב במפרק הלסת הנעול.

מאבחנים מצב של נעילת מפרק לסת לאחר שיחה עם המטופל, בדיקה קלינית, ועיון בהדמיה כמו CT או MRI.

הטיפול בנעילת מפרק הלסת מתחיל באמצעים לא כירורגיים כמו סד סיגרי, תרופות נוגדות דלקת, והימנעות ממאכלים קשים. כרבע עד שליש מהמטופלים יגיבו למודליות הללו. שאר המטופלים יזדקקו להתערבות כירורגית זעיר פולשנית – ארתרוסקופיה של מפרק הלסת, להשגת מפתח פה תקין.

before image
לפני
after image
אחרי
בחורה בת 21 שסבלה מהגבלה בפתיחת הפה על רקע נעילה אקוטית של מפרק הלסת. מיד לאחר ארתרוסקופיה של מפרק הלסת פתיחת הפה השתפרה מ-29 מ"מ ל-42 מ"מ.
אינפומד - אתר הרפואה המקיף בישראל. ד"ר וסים עבוד מסביר אודות נעילת מפרק הלסת והגבלה בפתיחת הפה

רשת 13 - ד"ר וסים עבוד מדבר על הטיפול החדשני שיפתור לכם את בעיית נעילת מפרק הלסת

# פרסומים מאת ד"ר וסים עבוד בנושא נעילת מפרק הלסת:

Last Updated: 8/11/2023, 5:54:54 PM
להתייעצות עם ד"ר וסים עבוד השאירו פרטים